Jakie są typowe psie zwyczaje? - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jakie są psie zwyczaje?

Psy mają swoje przyzwyczajenia, zwyczaje typowe dla nich. Warto je znać, aby lepiej zrozumieć potrzeby, a także codzienne zachowanie twojego pieska. Jednym z psich zwyczajów jest machanie ogonem, a także obwąchiwanie napotkanych osób. Pisaki bardzo lubią również ucinać sobie drzemki w ciągu dnia.

Czy aby na pewno dobrze znasz wszystkie zwyczaje twojego pieska. Jeśli nie to zachęcam cię do zapoznania się z tym artykułem. Zebrałam w nim najbardziej popularne zwyczaje, naszych czworonożnych przyjaciół. Dobrze, abyś poznała je anim weźmiesz pod swoja opiekę psiaka.

Czego się dowiesz z tego artykułu:

  • Psy cechują się tym, że mają kilka typowych dla siebie zwyczajów
  • Cechą charakterystyczną psów jest wyrażanie swoich emocji za pomocą machania ogonem
  • Psy mają zwyczaj ucinać sobie nawet kilka drzemek w ciągu jednego dnia

Psie zwyczaje

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym, jak dobrze znasz swojego czworonożnego przyjaciela? Myślę, że większość psich opiekunów uważa, że wie na temat swojego psiaka absolutnie wszystko. Dziś chciałabym więc poruszyć temat psich zwyczajów. Oczywiście, warto na samym wstępie wspomnieć, że oczywiście każdy psiak jest inny, a więc może mieć swoje własne, indywidualne upodobania.

W tym artykule chciałabym skupić się jednak na zwyczajach typowych dla naszych piesków. Jak można się domyślić, nasze czworonogi mają ze sobą bardzo dużo wspólnego,  bez względu na to czy mówimy tutaj o psiaku z rodowodem, czy też kundelku.

Jestem ciekawa jak wiele z tych psich przyzwyczajeń jest ci bardzo dobrze znanych z codziennego życia z pieskiem u boku. Napisz mi w komentarzu jak myślisz, jakie są typowe psie zwyczaje. Jestem bardzo ciekawa twojej odpowiedzi.

Czy psy są do siebie podobne?

Cechą charakterystyczną psów jest to, że potrafią się one między sobą bardzo różnić. Nie tylko biorąc pod uwagę ich wygląd ale również cechy charakteru. Biorąc pod swoją opiekę czworonożnego przyjaciela, nie mamy pewności co do tego, jakim psiakiem się stanie w przyszłości. Oczywiście, nasze wychowanie ma ogromny wpływ na ten proces, jednak nie jedyny.

Choć pieski potrafią się od siebie bardzo różnić w wielu istotnych kwestiach, to jednak mają również wiele cech wspólnych. Dlatego myślę, że możemy stwierdzić, że psy są do siebie podobne w bardzo wielu aspektach ich życia. Mając pod swoją opieką psa możesz się mniej więcej spodziewać co czeka cię również ze strony innych piesków.

Nie da się ukryć, że to właśnie w dużej mierze przez te konkretne, typowe dla piesków cechy, jesteśmy tak dużymi ich miłośnikami. Dla mnie bezinteresowna przyjaźń ze strony psa jest właśnie jedną z tych cech. Myślę, że zdecydowana część czworonogów ma właśnie takie podejście do swoich opiekunów i taką postawę możemy uznać za typową dla psiaka.

psie zwyczaje

Jakie są psie zwyczaje?

Wiele cech psów ma bardzo podobne przyzwyczajenia. Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem pod swoją opiekę pieska, to dobrze, abyś się z nimi zapoznała. Jest to bardzo ważne, aby mieć pewność, że pies jest odpowiednim pupile dla ciebie. Być może cechy i typowe zachowania dla psiaków nie są tym, czego szukasz u swojego zwierzaka.

Jeśli tak to zdecydowanie lepszym wyborem będzie wzięcie pod swoją opiekę np. kota jeśli ten bardziej odpowiada do stylu życia, który prowadzisz. Pamiętaj, że to, iż wielu ludzi uwielbia psiaki nie oznacza, że ty również musisz mieć czworonoga w swoim domu. Pies to żywe stworzenie, które czuje i gwarantuje ci, że potrafiłby wyczuć, jeśli nie do końca czułabyś satysfakcję i radość z waszej relacji.

Psy machają ogonem

Jednym z popularniejszych zwyczajów psiaków jest machanie ogonem. W ten sposób psy wyrażają bardzo wiele swoich emocji. Zarówno te negatywne, jak i pozytywne. Jestem pewna, że tobie również psiaki kojarzą się z machaniem ogonem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, co mówi twój psiak kiedy macha ogonem, to odsyłam Cię do innego mojego wpisu. Tłumacze w nim jak poprawnie odczytywać ruchy psiego ogona, aby dowiedzieć się, co chce przekazać ci twój czworonożny przyjaciel.

Pies obwąchuje inne psy oraz ludzi

Zmysł węchu jest niezwykle istotny dla odbierania otaczającego świata przez twojego pieska. To właśnie za pomocą zapachów twój pupil potrafi w dużej mirze identyfikować spotkane osoby, rzeczy, czy też miejsca.

Dlatego też jednym z typowych psich zwyczajów jest obwąchiwanie osób, napotkanych na jego drodze, zarówno innych psiaków ale również ludzi. Jest to naturalne zachowanie u psiaków. W ten sposób psiak rozpoznaje czy zna daną osobę, potrafi rozpoznać jej nastawienie.

Tak więc jeśli widzisz, że twój czworonożny przyjaciel chce na przywitanie obwąchać napotkaną osobę, to jeśli nie ma ku temu przeciwskazań to pozwól mu na to. To jego potrzeba.

Wspomniałam o braku przeciwwskazań, już mówię dlaczego. Bardzo wiele zależy od sytuacji w jakiej się znajdujecie. Jeśli mijacie pieska, który wydaje się być wyraźnie agresywny, to pozwolenie na obwąchiwanie go przez twojego pieska nie będzie dobrym pomysłem. Nie mamy pewności jak zachowa się względem twojego pupila inny pies ze skłonnościami do agresji.

Podobnie w sytuacji, gdy twój psiak chce obwąchać zupełnie ci nieznaną osobę. Nie możesz przewidzieć jak ktoś obcy zareaguje na twojego psa. Być może cierpi na strach przed psami, a więc takie spotkanie wzbudzi w takiej osobie bardzo niemiłe emocje.

Psy uwielbiają drzemki

Nie ukrywam, gdy mam ciężki dzień zdarza mi się zrobić małą, popołudniową drzemkę na kanapie. Wiem, że mój organizm w danej chwili bardzo tego potrzebuje, a ja zawsze staram się postępować zgodnie z tym, jak się czuje. W przypadku naszych czworonożnych przyjaciół drzemki to stały element każdego dnia.

Zanim wzięłam pod swoją opiekę psa, myślałam, że psiaki mają podobny system snu jak my. W ciągu dnia są aktywne, a nocą idą spać. Nic bardziej mylnego. Owszem, mój psiak bez problemu przesypia noce, jednak w ciągu dnia również śpi. W ciągu jednego dnia mój pupil potrafi zrobić sobie kilka drzemek i jest to jak najbardziej normalne.

Jeśli chciałabyś dowiedzieć się więcej na temat snu naszych czworonożnych przyjaciół, to odsyłam cię do innego mojego wpisu, który znajdziesz tutaj: Pozycja psa podczas spania.

Psy lubią się brudzić

Jeśli masz pod swoją opieką psa, to z pewnością sama dobrze znasz temat. Gdy wychodzę na spacer po deszczu z moim psiakiem,  to każda napotkana kałuża jest jego. Kiedyś starałam się z tym walczyć, dziś jednak wiem, że taka właśnie jest natura mojego pieska i nic nie jestem w stanie z tym zrobić.

W takie deszczowe i błotniste dni nastawiam się na to, że po powrocie ze spaceru do domu czeka mojego psiaka kąpiel. Pieski bardzo lubią się brudzić, jest to dla niech sposób na zabawę. Choć wiem, że pewnie przez wielu psich opiekunów jest to niezbyt dobrze postrzegane, to jednak zachęcam cię, aby czasem pozwolić no twojemu pieskowi.

Gwarantuje ci, że radość w jego oczach z tak spędzonego czasu będzie ogromna. Po powrocie przygotuj po prostu dla niego kąpiel. Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać, podsyłam ci mój inny artykuł poświęcony w pełni psiej kąpieli. Znajdziesz go tutaj: Pierwsza kąpiel psa.

jakie są psie zwyczaje

Czy znasz wszystkie zwyczaje twojego psa?

Psy charakteryzują się zwyczajami, które są powtarzalne u tych czworonogów, bez względu na to, jakiej są rasy. Psiaki mają bardzo wiele wspólnych cech, które możemy u nich obserwować w codziennym życiu.

Znałaś wszystkie przedstawione przeze mnie psie zwyczaje, czy może coś okazało się dla ciebie nowością? Napisz mi swoją odpowiedz pozostawiając komentarz poniżej.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

piesek w różowym sweterku

Jak fotografować swojego pieska – moje najlepsze wskazówki 

Fotografowanie psów to nie tylko umiejętność uchwycenia pięknych chwil z naszymi wiernymi towarzyszami, ale także sposób na wzmocnienie więzi między właścicielem, a psem. Warto poznać kilka technik, takich jak między innymi wykorzystanie naturalnego światła, cierpliwość podczas pracy z pupilem oraz kreatywne podejście do kadrowania, aby uzyskać udane i jak najpiękniejsze zdjęcia swojego czworonożnego przyjaciela. Czego [...]

Czytaj dalej… from Jak fotografować swojego pieska – moje najlepsze wskazówki 

Czytaj dalej
pies ubrany w plaszczyk dla psa brazowy

Dlaczego pies ucieka

Dla każdego psiego opiekuna uciekanie pupila jest czymś bardzo stresującym. Czasem psiak nie chce wcale opuścić swojego właściciela, a jedynie brakuje mu aktywnej rozrywki. Jednak niektóre pieski uciekają z chęci wolności i zobaczenia tego co nowe i nieznane. Czego się dowiesz z tego artykułu Pies ucieka Wiele zachowań naszych czworonożnych przyjaciół jest dla nas nie [...]

Czytaj dalej… from Dlaczego pies ucieka

Czytaj dalej
pies podczas spaceru siedzi z opiekunką z przyczepioną saszetką

Dlaczego pies liże właściciela

Wiele codziennych zachowań naszych czworonożnych przyjaciół jest nieprzypadkowych. To, że psiak zaczyna lizać swojego właściciela, czy to po twarzy, czy po rękach, jest spowodowane konkretnymi intencjami psa. Wśród nich możemy wymienić między innymi chęć psiaka zwrócenia na siebie uwagi. Czego się dowiesz z tego artykułu: Dlaczego pies liże właściciela  Często zachowanie naszych czworonożnych przyjaciół bywa [...]

Czytaj dalej… from Dlaczego pies liże właściciela

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup