×

Brak produktów w koszyku.

Jak dobrać odpowiednie zabawki dla psa?

4 minutes


Posiadanie przez psa zabawek jest jak najbardziej słuszne. Co więcej ich brak może mieć często złe skutki dla zdrowia czworonoga. Odpowiednie zabawki dla psa pozwalają pupilowi zaspokoić potrzeby wynikające z jego genów. Dla niego to coś więcej niż przedmiot, który sprawia radość i pozwala spędzić miło czas.

najlepsza zabawka dla psa

Psy mają wrodzoną potrzebę węszenia, polowania oraz tropienia. Zabawkę traktują jako rodzaj ofiary, którą muszą schwytać. Po udanym polowaniu następuje intensywne żucie,  które wpływa na wzmocnienie mięśni żuchwy. Możemy również spodziewać się, że upolowana zabawka zostanie nam podarowana. W ten sposób psiak pokazuje swoje przywiązanie i chęć dzielenia się zdobyczą ze swoimi towarzyszami. Psy nie wyrastają z zabawek, zmieniają się jedynie ich preferencje co do samego rodzaju czy kształtu.

Odpowiednie zabawki dla psa – jak ją dobrać?

Wybór najlepszych zabawek dla psa jest kwestią kluczową, ponieważ nie każda będzie sprawiała radość naszemu psiakowi. Ważne jest, aby dopasować ją nie tylko do wieku pupila ale również jego charakteru i uosobienia. Dobrze dobrana zabawka sprawia, że pies może czerpać maksimum satysfakcji z zabawy.

  • szczeniak czy dorosły pies

Młody psiak ma zupełnie inne potrzeby i upodobania względem zabawek i samej zabawy. W przypadku szczeniaka przede wszystkim należałoby zaopatrzyć się w gryzak, który pozwoli mu uśmierzyć ból spowodowany wyrastaniem zębów. Żucie i gryzienie jest dla niego sposobem na uczucie dyskomfortu i swędzenia dziąseł. Dlatego jeśli szczeniak, nie ma zabawki, na której mógłby ścierać i masować zęby, często zaczyna podgryzać inne rzeczy, takie jak buty czy meble.

jak dobrać odpowiednią zabawkę dla psa

Wybierając gryzak warto zwrócić uwagę, aby jego wielkość umożliwiała psiakowi swobodne chwytanie i przenoszenie. Ponadto ze względu na fakt, że świeżo wyrośnięte zęby szczeniaków nie są jeszcze zbyt mocne, to zabawka nie powinna być za twarda. Dla młodych psów doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju maskotki z którymi będą mogły nie tylko bawić się ale i zasypiać. Bowl&Bone Republic w swojej ofercie posiada wiele zabawek dla psa takich jak BAX, REX czy DEX, które ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane oraz kształt idealnie nadają się dla szczeniaczka.

Wybierając zabawkę dla starszego psiaka warto sięgnąć po taką, która nie będzie wymagać od niego nadmiernej aktywności fizycznej. Psim seniorom radość sprawią bezpieczne zabawki dla psa, które można turlać, gryźć oraz podrzucać. W ich przypadku warto zrezygnować z zabaw nadmiernie obciążających stawy.

  • temperament psa

Psy tak samo jak ludzie różnią się między sobą charakterem i upodobaniami. Decydując się na zakup nowej zabawki dla naszego pupila weźmy pod uwagę jego osobiste potrzeby. Jeśli psiak jest żywiołowy i energiczny sięgnijmy po frisbee oraz ringo. Dobrym rozwiązaniem są zabawki do siłowania się z pupilem. Bullety dla psa, które możemy znaleźć w asortymencie marki Bowl&Bone Republic są idealne do wspólnej zabawy z czworonogiem. Jeśli nasz psiak woli mniej absorbujące rozrywki wybierzmy piłkę, którą będzie mógł aportować lub wszelkiego rodzaju gryzaki i maskotki.

  • bezpieczeństwo naszego pupila

Przy wyborze zabawki przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to czy nie wyrządzi ona krzywdy naszemu psiakowi. Jej rozmiar powinien być na tyle duży aby uniemożliwiał jej całościowe połknięcie. Zwróćmy też uwagę czy zabawka nie posiada małych elementów, które w łatwy sposób mogą odpaść lub zostać odgryzione jak na przykład oczy czy nos w przypadku maskotek. Jest to szczególnie niebezpieczne jeżeli zostawiamy pieska samego podczas zabawy, ponieważ nasza reakcja na jego zakrztuszenie mogłaby być niewystarczająco szybka.

zabawka dla psa duckie bowl and bone republic bezpieczna zabawka dla psa

Ważne jest również samo tworzywo, z którego produkt został wykonany. Szczególnie w przypadku niedrogich zabawek producenci do ich wykonania często używają tanich materiałów, które mogą ulegać bardzo szybkiemu zniszczeniu lub nawet mieć w swoim składzie substancje szkodliwe dla psa. Pamiętajmy również, że żadna zabawka nie jest bezpieczna gdy jej stan wskazuje na mocne zużycie. Dla dobra naszego psiaka czym prędzej powinniśmy wymienić taki produkt na nowy.

zabawka dla psa rex bowl and bone republic ls1sa

Psiaki używają zabawek aby rozładować gromadzącą się w nich energię oraz pozbyć się nudy. Jest to szczególnie ważne w przypadku szczeniaków. Wybór odpowiedniej zabawki dla psa nie jest trudny. Należy jednak pamiętać, aby zakup był dopasowany do indywidualnych potrzeb naszego pupila. Ważne jest również, aby sam produkt był bezpieczny i nie sprawiał zagrożenia dla życia lub zdrowia czworonoga.  Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, właściciel, który dobrze zna swojego psiaka nie będzie miał problemu z doborem zabawki, która sprawi mu największą radość.

Zdjęcie Klaudii

Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów
Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Posty, które mogą Cię zainteresować

Najlepsze zabawki dla małego psa

Zabawka dla małego psa nie powinna być dla niego zbyt duża. W przeciwnym wypadku piesek będzie miał trudność z zabawą, a nawet przen...

Jakie twój pies powinien mieć zabawki

Psie zabawki mogą mieć naprawdę wiele funkcji. Jeśli twój psiak lubi spędzać z tobą czas to dobrym wyborem będzie zakup szarpaka w ...