×

Brak produktów w koszyku.

Podróż z psem samolotem

Lot samolotem wraz z psem wydaje się być zadaniem niełatwym do wykonania. Warto pamiętać o wymaganiach linii lotniczych aby mieć pewność, że lot przebiegnie sprawnie i bez zbędnych niespodzianek.

szelki dla psa denim navy bowl and bone republic ls1sa

Pies w samolocie

Wybierasz się w podróż samolotem ukochanym pupilem? Chcąc nieco ułatwić tę niełatwą i niestety potencjalnie stresującą przygodę warto podejść poważnie do tematu. Odpowiednie przygotowanie pozwoli postępować w pełni racjonalnie, bez obawy o niespotykane sytuacje, które mogłyby stanąć wam na drodze.

Lot z psem wymaga od nas dopełnienia kilku niezbędnych czynności. Jeśli którąś z nich zaniedbamy to linie lotnicze mogą odmówić nam możliwości podróży samolotem wraz z psiakiem. Wymogi są o wiele bardziej restrykcyjne i bezkompromisowe niż w przypadku innych środków komunikacji. Nie mniej jednak znając uprzednio obowiązujące zasady nie musimy się niczego obawiać. Chcielibyśmy przedstawić Ci kilka reguł oraz przydatnych wskazówek, które ułatwią  podróż samolotem z ukochanym pupilem.

Najpierw formalności podróżującego pupila

Decydując się na podróż samolotem wraz z psim czworonogiem, pierwszą rzeczą o której powinniśmy pamiętać jest wyrobienie mu paszportu. Paszport psa jest wydawany przez lekarza weterynarii, który posiada odpowiednie do tego uprawnienia. Lekarz podczas wyrabiania paszportu ma za zadanie dodatkowo oznakować psiaka za pomocą chipu chyba, że nasz psiak już go posiada. Posiadanie chipu stanowi niepodważalny wymóg konieczny do spełnienia w celu otrzymaniu paszportu dla psiaka Warto więc pomyśleć  o nim już odpowiednio wcześniej.

Cena za wydanie takiego dokumentu dla psa to około 100 zł. Jest to opłata jednorazowa. Co więcej warto wspomnieć, że paszport wyrabiany dla psa jest bezterminowy. 

Zabierając w podróż samolotem swojego psiaka musimy zadbać o to aby posiadał on wszystkie niezbędne szczepienia. Bez tej czynności psiak nie będzie mógł uczestniczyć w locie. Wiedząc o czekającej was wycieczce upewnij się czy aby na pewno w książeczce zdrowia twojego psiaka widnieją informacje o wszystkich aktualnych szczepieniach.

Zakup biletu dla psa

Na wstępie upewnij się że linia lotnicza, którą wybrałeś umożliwia podróżowanie wraz z psem. Nie każdy przewoźnik daje taką możliwość. Wiele tanich linii lotniczych w swoim regulaminie posiada wyraźny zakaz na transportowanie psów. Pies w samolocie może znajdować się na pokładzie gdy jego waga połączona z masą klatki nie przekracza 8 kg. W przeciwnym przypadku psiak będzie musiał być transportowany w luku bagażowym.

Cena jaką będziemy musieli zapłacić za bilet dla naszego pupila również uzależniona jest od jego wielkości oraz wagi, a także długości lotu. Opłata za czworonoga nieprzekraczającego wagi 8 kg plasuje się najczęściej w granicach 200 zł. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku gdy nasz pupil jest nieco większy. Wówczas za jego podróż samolotem zapłacimy zazwyczaj nawet 400 zł. W przypadku gdy decydujemy się na lot międzykontynentalny ceny te wzrastają o około 25%.

Bilet dla naszego psiaka musimy zakupić odpowiednio wcześniej przed wylotem. Pamiętaj jednak, że przestrzeń pokładu samolotu jest ograniczona. Wynika to z dbałości o komfort pasażerów, a także innych transportowanych zwierząt. Niektóre linie lotnicze stosują limity ilości zwierząt na pokładzie samolotu. Niekiedy samolotem mogą podróżować jedynie dwa psiaki a niekiedy więcej zwierząt.

Dlatego też jeśli chcesz mieć pewność, że twój psiak bez problemu wsiądzie na pokład samolotu skontaktuj się z liniami lotniczymi. Zaznacz chęć lotu z psiakiem już podczas zakupu biletu dla samego siebie. Dopiero po otrzymaniu informacji od konkretnego przewoźnika można być pewnym zasad obowiązujących dla danego przelotu.

Jak przygotować psa na lot samolotem?

Bez wątpienia podróż samolotem do dla psiaka stresujące wydarzenie. Chcąc nieco ochronić psa przed negatywnymi emocjami jakie może wywołać lot warto przygotować go na tę podróż. Jak więc możesz to zrobić? Przede wszystkim pozwól mu zapoznać się z transporterem lub klatką, w której będzie musiał spędzić lot. Postaw ją w domu w dostępnym dla niego miejscu, w środku możesz położyć jego kocyk i/lub jego ulubione psie zabawki. Pies w samolocie będzie czuł się nieswojo. Nieznane otoczenie i niespotykana dotąd sytuacja to główne przyczyny stresu u psiaków podczas podróży. Znajomy zapach transportera, z którą pupil zdążył się już zaznajomić pozwoli dodać mu nieco otuchy i ukojenia. Dobrze aby podczas lotu również pamiętać o umieszczeniu kocyka psiaka, tak aby było mu wygodnie i komfortowo.

kocyk dla psa nap grey legowisko loft graphite bowl and bone republic ls2sa

Jeśli twój piesek jest wyjątkowo stresującym się zwierzakiem powinieneś udać się wraz z nim na wizytę do weterynarza. Lekarz podpowie ci w jaki sposób możesz zniwelować uczucie niepokoju u pupila. Być może dobrym rozwiązaniem są uspokajające esencje zapachowe. W skrajnych przypadkach poproś weterynarza o przepisanie środków, które zmniejszają uczucie stresu i poddenerowania. Jednak jeśli nie ma takiej potrzeby nie warto decydować się na tę opcję.

Czas na wspólną podróż samolotem z Twoim pupilem

Nadszedł dzień waszej podróży. Staraj się nie okazywać przy psiaku zdenerwowania. Psy z łatwością potrafią wyłapywać takie emocje i odebrać je jako powód do niepokoju. Dodatkowo zbytnie rozemocjonowanie również może negatywnie wpłynąć na nastrój psiaka. Może on czuć nadmierne podekscytowanie tym co ma się wydarzyć przez co może źle znieść lot. Spokój i opanowanie są kluczowe w tej sytuacji.

Na kilka godzin przed odlotem nie podawaj psiakowi jedzenia. Jest to bardzo ważne. Tuż przed wyruszeniem na lotnisko udajcie się na długi spacer. Pozwól psiakowi załatwić swoje potrzeby oraz spędzić trochę czasu aktywnie na świeżym powietrzu.

legowisko spiworek dla psa dreamy mint bowl and bone republic ls3sa blog

Pamiętaj, że odprawa wraz z czworonogiem zajmie wam więcej czasu. Dlatego też warto pojawić się dużo wcześniej przed planowanym lotem aby bez zbędnego pośpiechu załatwić wszystkie niezbędne formalności. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo swojemu pupilowi pamiętaj o umieszczeniu przy jego transporterze swoich danych, numeru telefonu, a także imienia pieska.

W zależności czy psiak podczas lotu znajdować się będzie na pokładzie czy też w luku bagażowym, zasady jego transportowani będą inne. Jednakże w obu przypadkach pies przez cały czas trwania lotu nie może opuszczać tego miejsca.

Czy pies w samolocie to dobry pomysł?

Wspólna podróż samolotem to wyzwanie zarówno dla psiaka jak i jego opiekuna. Jest to dość stresująca sytuacja dla was obojga jednakże pamiętajcie, że nie jest to zadanie niewykonalne. Spokój oraz dobre przygotowanie pozwoli na bezkonfliktowy przebieg lotu wraz z czworonogiem.

Pamiętaj, że lot samolotem to tylko element waszej podróży, który pozwoli wam przedostać się z jednego miejsce na drugie. Po wylądowaniu czeka na was dalsza część wspólnej wycieczki podczas której z pewnością spędzicie miło czas.

Trzymamy kciuki by wszystko poszło śpiewająco a Twój psiak okazał się prawdziwym koneserem podniebnych podróży!

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...
Posty, które mogą Cię zainteresować
kocyk dla psa nap grey szary bowl and bone republic blog

5 nietypowych błędów przy wychowywaniu psa

Opieka nad czworonogiem to duże wyzwanie. Chcąc zapewnić psiakowi poczucie miłości i bezpieczeństwa musimy dokładnie poznać jego pot...
Jak dobrać rozmiar ubranka dla psa?

Czy psy lubią muzykę?

Czy zastanawiałeś się jakie znaczenie w życiu twojego pupila ma muzyka? Czy psy lubią muzykę? Czy podchodzą do niej w sposób obojęt...